Fala Radiowa – ciało

FALE RADIOWE – LIFTING BEZ SKALPELA
Radiofrekwencja to promieniowanie elektomagnetyczne o częstotliwości fal radiowych wytwarzane przez prąd zmienny. Przy wysokiej częstotliwości są wykorzystywane w kosmetologii w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.
Zabiegi z użyciem fali radiowej (FR) polegają na wywołaniu efektu termicznego w tkance. W urządzeniu 3D SMART (najnowszej generacji) wykorzystywane są systemy chłodzące.

Co oznacza – 3D SMART RF ?
W naszych zabiegach wykorzystywana jest technologia czujnika dotykowego, który zarządza procedurą RF do uruchamiania i zatrzymywania pracy urządzenia w trakcie zabiegu. Normalne fale radiowe podczas pracy przekazują energię obojętnie czy głowica dotyka skóry czy nie, nie zawsze to kontrolujemy; a wówczas część energii wytwarzanej podczas zabiegu jest “marnowana”.

3D SMART RF pracuje tylko gdy głowica RF dotyka skóry i wtedy światło świeci, następnie energia 3D SMART RF emituje fale radiowe od niskich do wysokich regulując się automatycznie w zależności od temperatury skóry. Czujnik światła umożliwia wykorzystanie czasu zabiegu bardziej efektywnie. Gdy foton nie świeci, zmieniamy położenie głowicy na bardziej efektywną. Technologia 3D to jednocześnie zwiększony współczynnik bezpieczeństwa podczas zabiegu (nie ma możliwości poparzenia). Skutecznie zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu, które może się pojawiać przy niejednorodnym rozkładzie fal radiowych. Tutaj wytworzona energia jest bardziej stabilna i niezawodna, gdy wykonywany jest zabieg na duże partie ciała.

Fale radiowe “podgrzewają”. Jest to ciepło endogenne, czyli wytwarzane wewnątrz tkanek. Promieniowanie RF jest absorbowane przede wszystkim w podskórnej tkance tłuszczowej. Temperatura tkanek podwyższona o 1 st. powoduje wzrost przemiany materii o 3,6%. RF na ciało przyczynia się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenia problemów związanych z cellulitem, oraz do skuteczniejszego modelowania sylwetki.

Fale radiowe to redukcja cellulitu, zmniejszenie obwodów problematycznych partii ciała, obkurczanie i ujędrnianie skóry ciała, podniesienie pośladków, likwidacja “luźnej” skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud.

Przeciwwskazania:
– ciąża, okres karmienia piersią;
– choroby nowotworowe, stany ponowotworowe (okres 5 lat);
– rozrusznik, zastawka serca, implanty w miejscach zabiegu;
– epilepsja, stwardnienie rozsiane;
– choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu zabiegowym;
– nadczynność tarczycy, nieregulowana cukrzyca;
– ropnie tkanek miękkich, stawów i kości, ostre zapalenie stawów, kości;
– obrzęki o nieznanej etiologii, guzki niewiadomego pochodzenia;
– zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła;
– nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości, skłonności do krwawień;
– ostre stany zapalne zatok, zapalenie żył;
– botox w ciągu ostatnich 9 miesięcy;

Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów proponujemy serię co najmniej 5-30- to min zabiegów. Należy pamiętać, że zabieg z użyciem FALI RADIOWEJ jest uzupełnieniem terapii modelującej. Zalecane jest połączenie RF z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę np. z Ednomasażem, Liposukcją kawitacyjną lub Lipolaserem.