LIPOSUKCJA KAWITACYJNA (ultradźwiękowa) jest zabiegiem redukcji tkanki tłuszczowej bez ingerencji skalpela. Zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale i niezwykle skuteczny. Polega na zastosowaniu nieinwazyjnych fal ultradźwiękowych do usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych. Jest to efektywna metoda na wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?
Podczas zabiegu błony komórek tłuszczowych poddawane są procesowi niszczenia, co jednak nie powoduje uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej oraz naczyń krwionośnych czy nerwów. Przerwanie błon komórek tłuszczowych skutkuje przedostaniem się glicerolu do przestrzeni międzykomórkowych. Stamtąd przenoszone są wraz z płynami układu limfatycznego i krwionośnego do wątroby. Organ traktuje dostarczone w ten sposób tłuszcze jak te, dostarczone z pokarmu. W skutek działania procesów przemiany materii zostają one rozłożone i wydalone z organizmu.

Zabieg Liposukcji kawitacyjnej umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne sposobami klasycznymi: aktywnością fizyczną czy dietą. Należy pamiętać, że liposukcja kawitacyjna nie jest metodą leczenia nadwagi, a zabiegiem kosmetycznym który ma na celu ukształtowanie wymarzonej sylwetki.

Nasza głowica do liposukcji kawitacyjnej stworzona została w nowej technologii- kawitacji 2:0 z fotonem, co to oznacza?
– nieprzyjemny szum w uszach odczuwany podczas zabiegu, spowodowany działaniem kawitacji został zmniejszony 3-krotnie;
– technologia inteligentnej kalibracji dostosowuje częstotliwość pracy głowicy w zależności od temperatury ciała podczas zabiegu, w efekcie czego nie czujemy niekomfortowego gorąca, a jedynie przyjemne ciepło;
– dzięki obniżeniu temperatury pracy głowicy, moc wyjściowa została zwiększona, co umożliwia uzyskanie lepszych i 3-krotnie szybszych efektów kształtowania i modelowania wybranych partii ciała.

Przeciwwskazania:
– niewydolność wątroby, nerek, przewlekłe nadciśnienie tętnicze;
– choroby serca, rozrusznik, zastawka, zakrzepowe zapalenie żył;
– metalowe implanty w miejscach poddawanych zabiegowi;
– nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych (minimum 5 lat)
– wirusowe lub bakteryjne schorzenia skóry, rany, podrażnienia;
– ciąża i karmienia piersią;
– cukrzyca, epilepsja, osteoporoza, ostre zapalenie stawów;

Dla uzyskania widocznych efektów zalecamy serię od 5 do 10 zabiegów oraz łączenie liposukcji z innymi zabiegami kształtującymi sylwetkę.

Zalecenia: Po zabiegu unikamy przez 3-4 dni sauny, solarium, a w pierwszej dobie też nadmiernego wysiłku fizycznego. Odstawiamy alkohol oraz napoje z kofeiną zatrzymujące wodę i upośledzające działanie układu limfatycznego. Do ww. zaleceń stosujemy się zarówno podczas serii zbiegów, jak i po; gdyż efekty postępują z czasem, tzn.: pierwsze centymetry tracimy bezpośrednio po zabiegach, jeżeli jednaki stosujemy się do zaleceń – redukcja centymetrów następuje stopniowo nawet do 5 m-cy;
Nie obciążamy wątroby szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu, podczas wydalania glicerolu – unikamy potraw wysokotłuszczowych. Pijemy co najmniej 2 litry wody dziennie, 1/2 litra przed zabiegiem.